Kütahya Böcek İlaçlama, Afyon Böcek İlaçlama, Eskişehir Böcek İlaçlama
Sizi Haşerelerden Kurtaracak BİO VAR!
Bizi Ara

Neden Dezenfeksiyon Yaptırmalıyız

Her insanın sağlıklı bir ortamda yaşaması gerekir. Bunun için evimizi temiz tutmalıyız, zaman zaman temizlik yapmalı ve yere besin kırıntıları dökmemeliyiz. Yere dökülen her bir besin kırıntısı, özellikle de protein içerikli besinler bakterilerin üremesine sebep olur ve ortamın kirlenmesini sağlar. Bunun dışında haşereler de yemek kokusunu alarak hemen eve giriş yapar. Temiz bir çevre, sağlıklı bir yaşam sunar.

İnsan sağlığına zararlı olan birçok kirli ve mikrop dolu ortamlar için dezenfeksiyon işlemi uygulanır. Dezenfeksiyon işlemi ile birlikte mikropların ve haşerelerin evin içerisinde yayılmasının önlenmesi hedeflenmektedir.

Dezenfeksiyonun Faydaları Nelerdir?
Dezenfeksiyon işleminin en önemli faydası daha sağlıklı bir ortam sunmasıdır. Temiz ve hijyenik bulunan bir ortam hastalıkların az olduğu sağlıklı bir alan sunar. Bir odanın mikroorganizmalardan arındırılmış bir ortama dönüşmesi için bu işlemin yapılması gerekir. Hizmetten yararlanmak, hastalık yapıcı birçok organizmadan korunmayı ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmayı sağlar. Bu durum yapılan işlemin en önemli nedenlerinden birisidir.

Dezenfeksiyon işlemi yalnızca odanın görünen yerlerine yapılmaz. Odadaki ince detaylara da dezenfeksiyon sıkılır. Örneğin tezgahın altı, dolabın arkası gibi pek kullanılmayan alanlar en çok mikroorganizmanın yer aldığı alanlardır. Bu alanlara kaçan besin kırıntıları, haşereler veya çeşitli maddeler birikerek mikropların üremesini sağlar, bunun yanı sıra küçük hayvanların da burada yuva kurmasına olanak tanır. Bu gibi ince detaylar da evin her köşesindeki mikropların temizlenmesini ve evdeki haşerelerin yayılmamasını sağlamaktadır.

Bu hizmetten yararlanmamak çalışanların sık sık hasta olmasına sebep olabilir. İşyerleri evlere göre daha kirli bir ortama sahip olurlar. Çünkü işyerlerinde birçok insan bulunur, ayakkabı ile gezilir ve müşteriler bu alanlara girerek hizmet alırlar. Bu durum alanın daha hızlı ve daha çok kirlenmesine sebep olur. Bu da birçok hastalığa davetiye çıkaran önemli bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Dezenfeksiyon işlemi yaparak bu durumdan korunmak mümkün.

Bu olay binaya gelen konukları da etkileyebilir. Örneğin evinize bir misafir geldi. Evinizin kirli olması, güzel bir kokuya sahip olmaması ve bazı yerlerinden kir akması ziyaretçilerin dikkatinden kaçmayabilir. Bu durum konuğun tekrar eve gelmemesine sebep olabilir. Aynı durum ofise gelen müşteriler için de geçerli bir durum oluyor. Aynı zamanda bu durum konukları hasta edebilir. Bu gibi sorunlardan kurtulmak ve sağlıklı bir yaşama merhaba demek için bina ince detaylara kadar ilaçlanmalıdır.