Kütahya Böcek İlaçlama, Afyon Böcek İlaçlama, Eskişehir Böcek İlaçlama
Sizi Haşerelerden Kurtaracak BİO VAR!
Bizi Ara

İlaçlama Neden Yaptırmalıyız ?

İster evinizde olsun ister işyerinizde olsun zaman zaman çevrenizde haşerelere rastlayabilirsiniz. Özellikle zemin katlarda, yer altı katlarında veya yer seviyesine yakın dairelerde sıkça rastlanan bu durum bahçeli binalarda da sıkça gözlemlenen bir olay olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların bu gibi durumlardan kurtulabilmesi için etkili bir ilaçlama hizmeti alması gerekir.

Firmalar ilaçlama hizmeti sunarken öncelikli olarak binanın kapsamlı bir taramasına başlar. Bu esnada haşerelerin girdiği alanlar tespit edilir ve binanın hangi bölgelerine yayıldıkları incelenir. Firmamız tarafından gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra malzemeler hazırlanır ve ilaçlama işlemine başlanır. Peki ilaçlama yapmak ne için gerekli?

İlaçlama Hizmetinin Önemi
Haşereleri bina içerisinden uzak tutmak ve binayı korumak için yapılan bu işlem, müşteriler için büyük bir değere sahip. İlaçlama hizmeti yapmanın nedenlerinden en önemlisi binayı içeriye girilmesi istenmeyen canlılara karşı korumaktır. Binaya sıkılan ilaç, binada gezinen bu tür canlılara karşı koruma sağlayarak alanın daha temiz ve daha sağlıklı bir yer haline gelmesine imkan tanıyacak. Kısaca özet geçmek gerekirse haşere ve kemirgenlerden kurtulmak için ilaçlama yapılmalı ve alan temiz tutulmalıdır.

Bu hizmetten yararlanmak temiz bir çevre, hijyenik bir ortam sağlar. Bilindiği üzere farelerin veya diğer kemirgenlerin yanı sıra böceklerden dahi insanlara mikrop bulaşma ihtimali bulunmaktadır. Bakteri, virüs, parazit gibi çeşitleri bulunan mikropların bazıları hastalık yapmasıyla bilinir. Her insanın bağışıklık sistemi farklı olduğu için bazı insanlar ve özellikle küçük yaştaki bireyler hastalıklardan çok çabuk etkilenebilir. Haşerelerden insanlara geçen ölümcül olabilecek hastalıklar dahi bulunmaktadır. Bu gibi hastalıklardan korunmak için ortamı temiz tutmak, haşerelere karşı ilaçlama yapmak gerekiyor. Bu durum sağlıklı bir ortamın oluşmasına zemin hazırlar.

Kirli görünen bir ortam müşterileri de etkileyen bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bunu bir örnekle açıklayalım. Ofiste çalıştığınızı düşünelim. Ofise bir müşteri geldi ve iş konuşmaya başladınız. O esnada bir fare duvarın yanından geçti ve bu durum müşterinin dikkatini çekti. Müşteri kirli bir ortamdan etkilendi ve bundan dolayı iş almaktan vazgeçti. Bu gibi durumlar işyerlerinin itibarını etkileyebilir ve müşteri kaybetmesine sebep olabilir. Aynı şekilde eve gelen misafirler için de böyle bir örnek tasvir edilebilir. Bundan dolayı evlerde olduğu gibi işyerlerinde de temiz bir ortam sunulmalıdır. Temiz bir ortam, hem sizin sağlığınız için hem de konukların sağlığı için büyük bir önem teşkil eder.