Kütahya Böcek İlaçlama, Afyon Böcek İlaçlama, Eskişehir Böcek İlaçlama
Sizi Haşerelerden Kurtaracak BİO VAR!
Bizi Ara

Su Deposu Temizliği

Kütahya Su Deposu Temi̇zli̇ği̇
İnsan hayatında büyük bir yeri bulunan su, hayatın temel kaynağıdır. Yaşamak için gerekli olan sular evimize su depolarından gelmektedir. Bu sebepten dolayı su deposu, temiz olması gereken önemli alanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bazı binalarda büyük su depoları bulunsa da bu depolar yıllarca temizlenmezse depo açıldığında çok kirli bir zemin ile karşılaşırız. Bu ortamda mikropların yaşama oranı daha yüksektir. Bu gibi sorunların önüne geçmek için su depolarının belirli aralıklarla temizlenmesi gerekiyor.

Su deposunun temizlik ve ilaçlama işlemleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen maddelere göre su deposu temizliği büyük bir önem taşır ve 6 ayda bir zorunlu olarak yapılmalıdır. Bu yasaya uymayanlar çeşitli yaptırımlar ile karşılaşabilir. 6 aydan fazla kirli olan bir su deposu insan sağlığını özellikle evde küçük yaşta bulunan çocukları tehlikeye atar. Özellikle bu sulardan faydalanan pek çok insan hastalanabilir.

Su depoları beton, fayans, pvc membran, fiber, sac, paslanmaz veya bunun gibi farklı çeşitlerde bulunabilir. Eğer bir su deposu temiz tutulmazsa suda yoğun miktarda bakteri oluşumu meydana gelir. Eğer ki çeşme suyunu içmiyorsanız yine de bu durum sizi dolaylı yoldan etkileyecektir. Örneğin meyve ve sebzeleri yıkadığınızda da suyu kullanmış olacaksınız. Bu durum da bakterilerin yayılmasını sağlar. Tehlikeli bir hastalığa denk gelindiğinde ciddi bir düzeyde etkileyebilir.

Yapılan birçok çalışmada temiz olmayan su depolarında haşere, fare ölüsü, çamur, kir gibi pek çok şeye rastlandı. Özellikle çok temiz tutulmayan su depolarında rastlanan bu durumun önüne geçmek için firmamız Bioservice müşterilerine bu konuda etkili bir hizmet sunmaktadır.

Dezenfeksi̇yon Nedi̇r?
Bazı alanlar çok kirli olmaktadır. Kirli olan bu alanlarda kemirgenler, haşereler, patojen mikroorganizmalar ve daha fazlası bulunur. Bu gibi alanlarda yer alan bu türlerin kaldırılması ve ortamın ilaçlanıp temizlenmesi olayına dezenfeksiyon denir. Dezenfeksiyon işleminin amacı, daha hijyenik ve daha temiz bir ortam sunmaktır. Bu amaç ile yapılan hizmet sayesinde sağlıklı alanların oluşturulması mümkün hale gelir.