Kütahya Böcek İlaçlama, Afyon Böcek İlaçlama, Eskişehir Böcek İlaçlama
Sizi Haşerelerden Kurtaracak BİO VAR!
Bizi Ara

Kemirgen Kontrolü

Kütahya Kemirgen Kontrolü

Ev ve işyerlerinde görülen kemirgenler insan sağlığını riske atmaktadır. Fare ve sıçanların etrafta bulunmaları veya izlerinin görülmesi insanlar üzerinde psikolojik tetiklemelere yani panik, korku ve endişelere yol açarak evlerde günlük yaşam ve faaliyetleri, işyerlerinde de verimliliği ciddi oranda etkiler.

Evimizde, iş yerimizde ve birçok yerde görülen kemirgenler rahat bir şekilde uzun mesafeleri yürüyebilen, yüzebilen ve tırmanabilen canlılar olarak bilinir. Üzerlerinde taşıdıkları hastalık yapıcı mikroorganizmalar gittikleri ortamlara yayarlar. Kemirme alışkanlıkları ev ve işyerlerinde bulunan elektrik kabloları, makinalar ve elektronik sistemlerinin hasar almasına sebep olur. Bu tür hayvanlar iş gücü kaybı, güvenlik ve iletişim zafiyetleri, hatta yangınlara bile neden olabilmektedir.

Kemirgenlere karşı mücadele, eğitimli çalışanlar tarafından yapılmalıdır. Firmamız yeterli teknikle ve bilgi donanımıyla ev ve işyerlerinde görülen kemirgen sorunlarını ortadan kaldırır. Kemirgen ile mücadelede yem istasyonları içine yerleştirilmiş fare yemleri, yapışkan tuzaklar ve çeşitli kapan modelleri kullanılır. Bu sayede kemirgenleri yakalayabilmek mümkün olur.

Yem istasyonları zehirli yemin ıslaklığı ve rüzgar gibi dış etkenlere karşı korunur. Kilit sistemleri ve kemirgenler dışındaki canlıların zehirli olan bu yeme ulaşmalarını önleyerek olası zehirlenmeler önlenir.

Yem istasyonlarının kapalı bir ortamda yer alması kemirgenlerin güvenini arttırır, bu sayede kemirgenlerin tüketimi artar. Ayrıca yemlerin rastgele bir ortamda bırakılmalarından kaynaklanan dağınık görünüm önlenir.

Kullanılan mücadele yöntemi hizmet verilecek alanın özelliği ve mücadele edilecek kemirgen türüne göre belirlenmektedir. Mücadele araçları, uzman ekibimizin yapacağı detaylı incelemeden sonra stratejik noktalara konumlandırılır. Yerleştirilen yem istasyonları uygun şekilde kontrol edilerek kemirgen yoğunluğu, kemirgen kaynakları ve mümkün ise alınması gereken ek tedbirler belirlenir.

Kemirgenler Neden Tehlikeli?
Bilindiği üzere dünya üzerinde birçok kemirgen türü bulunmaktadır. Evlerimize giren kemirgen türleri ise genellikle fare ve sıçanlar olmaktadır. Lağım içerisinde gezen fareler eve girdiklerinde çevreye hastalık yayar, bu da ciddi sonuçlar doğurur. Bu hastalık dönemlerinden biri olan ve Avrupa’nın yarısını yok eden kara veba dönemini bu konuya örnek olarak gösterebiliriz.