Kütahya Böcek İlaçlama, Afyon Böcek İlaçlama, Eskişehir Böcek İlaçlama
Sizi Haşerelerden Kurtaracak BİO VAR!
Bizi Ara

Kuş Kontrolü

Kuş Kontrolü
Güvercin ve martı gibi pek çok kuş türü işiniz için gerçekten sorunlu bir durum olabiliyor. Yaptıkları işler yalnızca kirletmek değil, aynı zamanda kiremitleri yerinden oynatarak ve bununla birlikte yağmur oluklarına engel olarak binanıza zarar vermektir. Bu problemlerin yanı sıra farklı problemler de oluşabilir ve bu durumlar kuş kontrolünü tercih etmenize sebep olabilir.

Kuşların binanıza gelmesinin birçok sebebi bulunabilir. Bu sebeplerden bazıları göç, korunma ve yeşil alan bulamama olmaktadır. Birçok kuş türü sıcaklıkların artmasının yanı sıra binalara çok sayıda akın etmesinin nedenleri arasında kediler, sıçanlar ve tilkiler gibi avcılara karşı kendilerini korumak yer alır. Bir başka sebep çiftleşme avantajları olmaktadır. Bu sebepler ve avantajlardan dolayı kuşlar binalara yuva yapabilirler.

Kuş Kontrolü Neden Önemli?
Kuşlar, hayatımızın önemli bir parçasıdır. Her ne kadar kuşların cıvıltısı, gürültüsü, görüntüsü güzel olsa da bazen şehir içinde ciddi rahatsızlıklar verebilir. Örneğin binaların çatısına konan kuşlar çevreyi kirletebilir veya içeriye yuva kuran kuşlar rahatsızlık verebilir. Bu gibi pek çok durum kuş kontrolünü zorunlu kılan sebepler arasında yer alır.

Eğer ki binanın çevresinde kuşlar kol geziyor ise kuş pislikleri binanın çevresinde yer alarak yerleri kirletebilir, başkalarının üzerini pisleyebilir. Bununla birlikte araçların üzeri kirlenebilir, zemin kayganlığı artabilir. Bu gibi durumlar tehlikeli olabilir ve temizlik masrafları ile sonuçlanabilir.

Kuş yuvalarının olduğu yer kuş biti, pire ve tekstil böceği gibi zararlı canlıların istilasına sebep olur. Kuş yuvaları ve kuşlar bu tür böcekleri içeriye çekerek hastalık yapıcı mikroorganizmaların da yayılmasını sağlar. Bu da bina içerisinde yaşayanların hastalanmasına sebep olabilen önemli bir tehlike olmaktadır.

Kuşlar üreme dönemleri geldiğinde daha saldırgan bir hale gelebilir. Köpek, kedi, maymun ve aslan gibi diğer hayvan türlerinde olduğu gibi kuşlarda da üreme dönemleri saldırgan bir şekilde gerçekleşir. Bunun nedeni kuşların yavrularını koruma içgüdüsüdür. Bu gibi durumlar binada bulunan insanların zarar görmesine neden olabilir.

Kuşlar pek çok yerde gezer ve sonrasında yuvasına geri döner. Üzerlerinde taşıdıkları mikroplar binanın hastalık yapıcı mikroorganizmalar ile dolmasına sebep olur. Bu gibi hastalıklar çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu hastalıklar arasında yer alan salmonella gıda zehirlenmesine yol açarken escherichia coli ise pek çok soruna neden olabilir.

Kaliteli bir kuş kontrolüne ihtiyacınız varsa 0274 666 60 43 numaralı hattımızdan ücretsiz arayın. 24 saat içinde randevu konusunda size ulaşalım.